ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4003179
*
nr 400 3179
Spegel
Blyinfattad, höjd: 140
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 mars 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 12:56:16
1
450 kr
13/3 11:42:52
2
500 kr
13/3 15:49:06
1
550 kr
13/3 15:51:04
2
600 kr
13/3 15:52:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 400 3179
Spegel
Blyinfattad, höjd: 140
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 mars 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 12:56:16 | 1 | 450 kr |
13/3 11:42:52 | 2 | 500 kr |
13/3 15:49:06 | 1 | 550 kr |
13/3 15:51:04 | 2 | 600 kr |
13/3 15:52:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyinfattad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53